Fiziki Şartlar

Okulumuzun Bina Durumu

Özel Zeytinburnu Mavi Umut Anaokulu 300 m² iç mekan, 200 m² dış mekan (bahçe) olmak üzere toplam 500 m²'lik alan üzerine kurulmuş olup 60 öğrenci kapasiteyle hizmete başlamıştır. Okul binası iki kattan oluşmaktadır. Yer zemini çocuk sağlığı açısından uygun döşenmiştir. Deprem dayanıklılık raporu vardır.

A)Bina Bölümleri(Resimleri)

telsiz-fiziki

 

B)Okulumuzun Çevresi

Okulumuzun girişi ve çevresi Sigara ve alkollü içecek satan yerlere uzak mesafededir. Giriş ve çıkışın bahçeye açılması çocukların güvenliği için de oldukça önemlidir.

Binada;

Özel Zeytinburnu Mavi Umut Anaokulu 'nda fiziki koşulları ve eğitim kadrosu geleceğimiz olan çocuklarımız için en iyi şartlar göz önünde bulundurularak hazırlanmıştır. Herkes tarafından bilindiği gibi Okul öncesi eğitim çok önem taşımaktadır. 0–6 yaş insan kişiliğinin her yönüyle sekil aldığı aralıktır. Özel Zeytinburnu mavi umut anaokulunda ayrıca akıllı tahtayla çocuklarımıza eğitim verilmektedir. Binada (3 Derslik +1 Mutfak +1 Arşiv +1 İdari Oda(Müdür odası) + 1 Bale Branş Dersi odası-Çok Amaçlı Salon+1 Psikolog ve Veli Görüşme odası veya Sanat odası +1 Yemekhane +2 Oyun-Park-Bahçe ) mevcuttur.  

C) Sosyal faaliyetler için ayrılmış yer

Okulumuzda ders ücretli öğretmen kadromuz bulunmaktadır. İngilizce Öğretmenleri,  Psikolojik Danışman ve  Müzik Öğretmeni, Değerler Eğitimi  Öğretmeni, Mental Aritmetik öğretmeni, Satranç öğretmeni, Piyano ve  Bale-Halk Oyunları Öğretmeni ve Denge Koordinasyon Öğretmeni bulunmaktadır. Milli Eğitim Bakanlğı Okul Öncesi Eğitim Programının ön gördüğü bazı etkinlik ve aktiviteler bulunmaktadır. Bunlar Türkçe Dil Etkinlikleri, Sanat Etkinlikleri, Merkez köşelerinde Oyun Etkinlikleri, Sosyal Etkinlikler, Okuma-Yazmaya Hazırlık Etkinlikleri, Denge Koordinasyon çalışmaları, Geziler, Törenler gibi çalışmalardır. 

telsiz-fiziki2

 

D)Okul Bahçesi durumu

Bahçenin etrafı çevrilidir. Bahçe kapıları güvenlidir. Duvarlar çocukların sağlığını olumsuz yönde etkilemeyecek boyalar ile boyanmıştır. Yerde çocukların çarpma ve düşmelere karşı döşenmiş özel yumuşak zemin mevcuttur.

Bahçede kullanılan park alanı ahşaptır. Çocukların güvenliklerini sağlayacak her türlü önlem alınmıştır.

GÜVENLİK SİSTEMİ

Yerleşke içi ve çevresi profesyonel anlayışla hizmet veren güvenlik sistemimiz ile kontrol edilerek kamera sistemiyle 24 saat kesintisiz izlenir. Kurumumuzda giriş kapıları çocukların güvenlikleri açısından sürekli kapalı tutulmaktadır.

OKULUMUZDA DENETİM

Okulumuz T.C. M.E. B´e bağlı bir kurumdur. Bina konumu, personel, müfredat, yönetmelik ve diğer tüm faaliyetlerimiz Türkiye´nin eğitim konusunda en yetkili makamı olan M.E. B. tarafından son derece özenli ve ayrıntılara önem veren bir tutum içerisinde denetlenmektedir. Sağlık Bakanlığının yapmış olduğu tüm denetimlerden Teşekkür belgesi almış bulunmaktayız.